0

Prvenac Jovetića u Premijer ligi, Siti razbio Totenhem, Čelsijev ćorak (VIDEO)

Objavljeno: 29.01.14 u 22:44

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su u Londonu ekipu Totenhema rezultatom 1:5 (0:1), dok je Čelsi na svom ‘Stamford Bridžu’ odigrao bez golova protiv Vest Hema u 23. kolu Premijer lige.

Sergio-Aguero

Siti je nastavio svoju neverovatnu golgetersku dominaciju u Premijer ligi i posle ovog kola zaposeo na vrh tabele sa bodom više od Arsenala i tri više od Čelsija.

U ovom kolu, na red je po drugi put ove sezone došao Totenhem. Siti je poveo prelepim golom Aguera u 15. minutu na asistenciju Silve i tim rezultatom otišlo se na odmor.

U nastavku meča, Siti je za tri minuta rešio pitanje pobednika. Rouz je sa leđa oborio Džeka, skrivio penal i zaradio crveni karton, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Jaja Ture. Tri minuta kasnije Džeko je zakucao loptu pod prečku za 0:3. Nadu Totenhemu vratio je Kapue u 59. minutu, ali je pobedu Sitija zapečatio Stevan Jovetić u 78. minutu preciznim udarcem u drugi ugao, a to je Crnogorcu prvenac u Premijer ligi. Konačan rezultat postavio je Kompani u samoj zavšnici meča.

Jedina loša vest za Siti u ovom meču mogla bi da bude nova povreda Serhija Aguera, pošto je Argentinac u finišu prvog dela igre napustio teren, kada ga je zamenio upravo Jovetić.

U drugom delu Londona, Čelsi se mučio sa Vest Hemom i na kraju nije uspeo da dođe do sigurnih bodova. Menadžer Žoze Murinjo na teren je u drugom delu igre ubacio i Nemanju Matića, ali ni on nije pomogao ‘plavcima’ da dođu do pobede. Branislav Ivanović je odigrao svih 90 minuta.

U derbiju Birmingema, Aston Vila je u meču punom preokreta na kraju savladala VBA rezultatom 4:3, dok je Sanderlend takođe kao domaćin bio bolji od Stouka – 1:0.