0
Evroliga

EL: Lokomotiva bolja od Žalgirisa

Objavljeno: 24.01.14 u 19:13

Košarkaši Lokomotive iz Kubanja savladali su, u 4. kolu Top 16 faze Evrolige, ekipu Žalgirisa rezultatom 80:75 (16:29, 23:22, 19:14, 22:10).

Evroliga

Litvanci su fantastično otvorili utakmicu i prvu deonicu rešili u svoju korist sa čak 13 poena prednosti. U drugoj četvrtini košarkaši Lokomotive su se trgli, viđena je mnogo izjednačenija igra, ali je Žalgiris ipak otišao na poluvreme sa velikih ‘+12’.

Ipak, u drugom poluvremenu usledio je veliki pad u igri gostiju, koji su dozvolili Lokomotivi da se vrati u meč i na kraju trijumfuje. Pitanje pobednika rešeno je u poslednjoj četvrtini, u kojoj je Žalgiris uspeo da postigne samo 10 poena i da istovremeno primi 22. Lokomotiva je u samoj završnici napravila seriju 11:0, iskoristila početničke greške Litvanaca i tako stigla do velike pobede.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Krunoslav Simon sa 21 poenom, 6 skokova i 8 asistencija, a pratili su ga Lihodej sa 11 i Aleks Marić sa 10 poena. U timu Žalgirisa bolji od ostalih bili su Javtokas sa 16 i Dentmon sa 15 ubačenih poena.

Nakon četiri odigrana kola u grupi F, Lokomotiva ima skor 2 pobede i 2 poraza, dok je Žalgiris zabeležio sva četiri neuspeha.