0
ATP

Federer na Nadala u polufinalu Melburna

Objavljeno: 22.01.14 u 13:13

Teniski navijači u Melburnu imaće priliku da u polufinalu Australijan Opena gledaju jedan od najvećih klasika „belog sporta“ pošto se posle Rafaela Nadala među četiri najbolja plasirao i Rodžer Federer.

federe-ao

Švajcarac je u poslednjem četvrtfinalu posle četiri seta uspeo da savlada Endija Mareja sa 3:1 (6:3, 6:4, 6:7, 6:3), nakon tačno 200 minuta igre.

Mogao je Federer daleko ranije da reši ovaj meč da je u trećem setu realizovao dve meč lopte pri rezultatu 5:4, ali je Škotlanđanin uspeo da ih anulira, a potom i da pobedi u taj-brejku i tako odvede duel u četvrti set. Zanimljivo je da je u toj poslednjoj deonici nekadašnji broj 1 svetskog tenisa imao čak 10 prilika za brejk, ali je iskoristio samo jednu što mu je bilo dovoljno jer sa druge strane nije dozvolio Mareju nijednu.

U drugom polufinalu u četvrtak ujutro po našem vremenu (9.30h) sastaju se Tomaš Berdih i Stanislas Vavrinka.