0
AdmiralBet ABA Liga

Radnički ubedljiv protiv Igokee (VIDEO)

Objavljeno: 18.01.14 u 21:01

Košarkaši Radničkog savladali su večeras Igokeu rezultatom 82:67 (23:20, 16:12, 16:17, 27:18) u hali „Jezero“ pred oko 2500 gledalaca, a u okviru 17. kola ABA lige.

Nakon početne prednosti gostiju od 13:8, domaći tim je ubrzo „istopio“ zaostatak meč je bio gotovo izjednačen sve do vođstva Igokee od 30:26. Nakon toga Radnički je zaigrao bolje u napadu, uspeo da na poluvreme ode sa sedam poena viška, a da potom u nastavku, tačnije u poslednjoj deonici upiše ubedljivu pobedu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Jović i Birčević sa po 16 poena, Lešić je ubacio 15, Kalinić 14 a Mlađan 11 poena. Kod gostiju istakao se ponovo Gordić sa 24 ubačena poena, Stemberger je dodao 15.

Radnički je tako stigao do sedme pobede, uz 10 poraza, dok je Igokea trenutno šesta na tabeli sa devet pobeda i porazom manje.

U ostalim mečevima igranim od 19 časova, Cibona je savladala Budućnost sa 65:55, dok je Široki bio bolji od Solnoka rezultatom 76:66. Ranije danas Mega Vizura je poražena u Sloveniji.