0
Evroliga

EL: Barselona nanela Fenerbahčeu i drugi poraz

Objavljeno: 09.01.14 u 21:13

Košarkaši Barselone ostvarili su veoma važnu pobedu pošto su kao gosti, u Isanbulu, savladali ekipu Fenerbahčea sa 76:73 (23:18, 16:21, 19:17, 18:17), u 2. kolu Top 16 faze Evrolige.

Katalonci su dobro otvorili utakmicu i prednošću od 7:2 najavili da će kontrolisati dešavanja na terenu. Nošeni sjajnom podrškom prepunih tribina istanbulske arene ekipa Željka Obradovića uspela je da se vrati i preokrene rezultat na 13:9, nakon čega su se rivali neprestano smenjivali u vođstvu.

Sjajnom serijom u finišu prve i početkom druge četvrtine Barselona je stigla do prednosti 26:18 i održavala je sve do završnice prvog poluvremena. A onda Fenerbahče zahvaljujući Bjelici, Preldžiću i Mekejlebu pravi seriju i ponovo preokreće na 39:37. Zakucavanjem Dorsija nerešenim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Katalonci su konstantno bili u vođstvu, odbili sve nalete rivala koji nijednom nije imao prednost. Trojkama Nemanje Bijelice domaći su sa samo dva poena minusa ušli u poslednju deonicu, 56:58.

Prva tri minuta nije bilo poena, a onda Marselinjo Uerta asistira Lorbeku za 67:63, a zatim postiže ključne poene za 72:67, na minut i po pre kraja meča. Brazilski bek je u finišu sa četiri pogođena slobodna bacanja osigurao pobedu Barselone.

Upravo je Uertas bio najefikasniji sa 23 poena, 7 asistencija i 4 ukradene lopte, a pratili su ga Bred Oleson sa 14, Papanikolau sa 11 i Lorbek sa 10 poena.

U timu Željka Obradovića bolji od ostalih bio je Bjelica sa 15 poena i 7 skokova, Mahmutoglu je dodao 15, Mekejleb i Preldžić po 13.