0
U pripremi

Liga 1: Loše veče za goste i samo 2 osvojena boda

Objavljeno: 21.12.13 u 23:36

Večeras je na programu bilo prvih 6 utakmica 19. kola francuskog šampionata i mnogo više uspeha imali su domaći klubovi, zabeleživši 4 pobede uz dva remija.

Sent Etjen je savladao ekipu Nanta rezultatom 2:0 (1:0). Strelci za domaći tim bili su Korne u 24. i Erding u 83. minutu iz penala. Naš Filip Đorđević morao je da napusti teren u 36. minutu zbog povrede. Sent Etjen je 4. sa 30 bodova, dok je Nant 6. sa bodom manje.

Najubedljiviju pobedu ostvario je Rems nad poslednjeplasiranim Ažaksioom 4:1 (0:0). Zanimljivo je da su svi golovi na ovom susretu viđeni u poslednjih pola sata. Šarbonije je het-trikom doveo Rems u vođstvo 3:0, Eduardo je smanjio na 3:1, ali je Ajite vratio tri gola prednosti i postavio konačnih 4:1. Rems je sakupio 29 bodova i nalazi se na 7. poziciji, dok je Ažaksio poslednji sa samo 9 bodova.

Nica je nakon preokreta sa 3:1 (0:1) savladala ekipu Eviana. Strelci za domaće bili su Bato (x2) i Boseti, dok je jedini gol za goste postigao Mongongu iz penala. Nakon ove pobede Nica je 14. na tabeli sa 23 boda, dok je Evian 16. sa 3 boda manje.

Sošo je bio bolji od Rena i slavio rezultatom 2:1 (1:1). Dvostruki strelac za domaće bio je Sedrik Bakambu, dok je počasni pogodak postigao Alesandrini iz penala. Sošo je prekinuo seriju loših rezultata i pobegao sa začelja tabele sa 11 bodova, dok je Ren 15. sa 21 osvojenim bodom.

Dva meča su završena bez golova i to su bili jedini osvojeni bodovi gostujućih timova ove večeri. Tuluz i Gengamp, odnosno Bastija i Monpelje, završili su svoje mečeve najnepopularnijim rezultatom, 0:0.