0

Dijego Košta vodio Atletiko do novog trijumfa (VIDEO)

Objavljeno: 21.12.13 u 22:10

Uprkos odličnom otporu, fudbaleri Levantea nisu uspeli da izbegnu poraz na „Visente Kalderonu“. Atletiko Madrid je bio uspešniji, i zahvaljujući dvostrukom strelcu, Dijegu Košti, trijumfovao sa 3:2 (1:1).

Atletiko je mnogo teže nego što je očekivano stigao do sva 3 boda na ovom susretu. Levante je poveo već u 1. minutu golom Ivanšica i tako najavio da će skupo ‘prodati kožu’. Ipak, na isteku pola sata igre Godin uspeva da postigne pogodak za domaće i da poravna rezultat na 1:1.

Na samom startu drugog poluvremena Dijego Košta je sjajno reagovao nakon centaršuta Gabija i volej udarcem doveo Atletiko u vođstvo 2:1. Ipak, gosti se nisu predavali, već su 10 minuta kasnije uspeli da krunišu kontranapad i preko Riosa stigli do izjednačenja, 2:2.

Odlučujući trenutak na ovom susretu viđen je u 77. minutu, kada je Dijego Košta iz penala postigao svoj drugi gol za konačnih 3:2. Treba dodati i to da je Levante završio meč sa igračem manje, zbog isključenja Huanfrana.

Ovom pobedom Atletiko Madrid je makar privremeno preuzeo prvu poziciju na tabeli, sa 46 osvojenih bodova, 3 više od drugoplasirane Barselone koja svoj meč ovog kola igra sutra protiv Hetafea. S druge strane, Levante je na 11. poziciji sa 20 osvojenih bodova.