0

Basta i Brkić predvodili Udineze do trijumfa nad Livornom

Objavljeno: 21.12.13 u 20:15

U prvoj utakmici 17. kola italijanske Serije A, Udineze je kao gost savladao ekipu Livorna rezultatom 2:1 (1:1) i tako se domogao sredine tabele.

Gosti su odlično otvorili utakmicu i stigli do prednosti već u 11. minutu, zahvaljujući pogotku Nikolasa Lopeza. Ipak, na isteku pola sata igre Siligardi je poravnao rezultat na 1:1 i vratio nadu Livornu da može da izbori povoljniji rezultat na ovom susretu.

Međutim, ostatak meča u potpunosti je pripao fudbalerima Udinezea. Gosti su kontrolisali igru i stvarali šanse, dok je odbrana Livorna uspešno odolevala sve do sredine drugog poluvremena. A onda Herto postiže pobedonosni pogodak za 2:1 i tako donosi sva 3 boda Udinezeu. Mogli su gosti da trijumfuju i ubedljivije, ali im je nedostajalo malo više koncentracije u izglednim situacijama pred golom Livorna.

U pobedi Udinezea zapažene uloge odigrali su i srpski reprezentativci, Željko Brkić sigurnim odbranam i Dušan Basta još jednom odličnom partijom tokom svih 90. minuta.

Ovom pobedom Udineze je stigao do 9. pozicije na tabeli sa 20 osvojenih bodova, dok je Livorno u sve težoj situaciji i trenutno je 18. sa samo 13 bodova.