0
AdmiralBet ABA Liga

ABA: Radnički u ‘Jezeru’ poražen od MZT-a, Krka bolja od Solnoka

Objavljeno: 21.12.13 u 21:18

Košarkaši Radničkog iz Kragujevca poraženi su od ekipe MZT-a rezultatom 79:69 (21:20, 16:28, 14:14, 18:17), u 13. kolu ABA lige. U drugom meču današnjeg programa Solnok je poražen od Krke 55:63 (14:10, 10:16, 15:17, 16:20).

Radnički je dobro počeo utakmicu i prvu četvrtinu dobio sa bodom prednosti. Ipak, ključna razlika na ovom susretu naprevljena je u drugoj deonici koju je MZT dobio sa 28:16 i uspeo da se rezultatski odlepi na kraju prvog poluvremena 48:37. Opterećeni napornim rasporedom utakmica i igranjem na dva fronta uticalo je na to da košarkaši kragujevačkog kluba nisu uspeli da pruže željenu igru.

Predvođeni Markom Marinovićem i Savom Lešićem Kragujevčani su poslednji put uspeli rezultatski da se vrate u meč sredinom treće četvrtine, kada su smanjili zaostatak na samo tri poena, 52:49. Ipak, MZT je mini serijom 6:0 ponovo uspeo da se odlepi i da iskoristi greške Kragujevčana da meč reši u svoju korist. Radnički je imao veoma loš procenat šuta za 3 poena, neverovatnih 7/31. Košarkaši MZT su održavali prednost od 10-ak poena do kraja susreta i tako uspeli da savladaju još jedan srpski klub, kojem je ovo bio deveti poraz u ABA ligi.

Gečevski sa 13, Dejvis sa 12, Džons i Lučić sa po 11 poena predvodili su pobedničku ekipu, dok je u Radničkom najefikasniji bio Lešić sa 20 poena, 6 skokova i 3 ukradene lopte, a plejmejker Marinović upisao poen manje, uz 5 asistencija i 6 izgubljenih lopti.

Dodajmo da je prethodno Krka kao gost savladala Solnok u Mađarskoj sa 63:55 (10:14, 16:10, 17:15, 20:16). Solnok je bio bolji samo u prvoj deonici, dok je Krka dominirala u ostatku susreta i konstantno bila u prednosti. U pobedničkom timu bolji od drugih bio je Bećirović sa 13 poena, Hukić je dodao 11, a Buljan 10 uz devet skokova.

U ekipi Solnoka Voren je iskočio sa 16 poena i 5 skokova i asistencija.