0
AdmiralBet ABA Liga

ABA: Budućnost bolja od Mega Vizure

Objavljeno: 21.12.13 u 23:05

Košarkaši Budućnosti uspeli su tek u finišu susreta da slome otpor Mega Vizure i da upišu pobedu na svom terenu rezultatom 83:76 (24:14, 19:19, 13:17, 27:25).

Ovom pobedom Podgoričani su zadržali korak sa vodećim timovima koji se bore za plasman na fajnal for regionalnog takmičenja. Sve do 33. minuta viđena je neizvesna utakmica, a onda domaći serijom 9:0 prave nedostižnu prednost i rešavaju meč u svoju korist. Mega Vizura je uspela samo da se približi u 38. minutu, na 75:71, ali je Popović slobodnim bacanjima, a zatim i Akindele zaključio 8. pobedu Budućnosti u ABA ligi.

Najefikasniji kod domaćina bio je Ivanović sa 16 poena, a po 14 poena ubacili su Akindele, Šehović i Mihailović. Radović je predvodio goste sa 21 poenom i šest skokova, Miljenović je ubacio 16 poena, a Jokić 13 poena uz šest uhvaćenih lopti.