in , ,

Evroliga: Deli se poslednjih pet viza za Top 16 fazu

euroleague_bootup

Ostalo je još samo pet slobodnih mesta za Top 16 fazu Evrolige, a za jednu od njih u poslednjem kolu prvog dela takmičenja boriće se i srpski šampion Partizan, dok je Crvena zvezda bez šansi ostala još pre dve nedelje nakon poraza u Atini od Panatinaikosa.

Računica je jasna što se tiče crno-belih, pobeda u duelu sa Moskovljanima im donosi plasman u narednu rundu bez obzira na ostale rezultate, dok bi u slučaju poraza morali da osluškuju rezultat meča u Parizu gde se sastaju Nanter i Fenerbahče odnosno tada bi im bilo potrebno da ekipa Željka Obradovića slavi. Ono što je izvesno je da će i ruski i turski klub uprkos tome što će sigurno igrati u sledećoj fazi pošto bi im trijumfi doneli bolji plasman na tabeli odnosno lakše protivnike u daljem takmičenju.

Kada je u pitanju grupa D u kojoj igra Crvena zvezda tamo je sve jasno još od 8. kola pa će utakmice praktično biti revijalnog karaktera odnosno samo zbog podele pozicija u grupi kada su u pitanju prve četiri ekipe, dok meč između Lijetuvos Ritasa i crveno-belih nema apsolutno nikakav rezultatski značaj.

Za razliku od Zvezdine grupe u grupama B i C će biti veoma zanimljivo pošto u obe grupe nije poznato ko će osvojiti treće i četvrto mesto. Bezrižni su samo Real, Emporio Armani, Olimpijakos i Galatasaraj, dok će se svi ostali boriti za nešto, neko za poslednje vize za Top 16 fazu, a neko za bolji plasman i lakše protivnike u Evrokupu gde će takmičenje nastaviti svi timovi koji zauzmu peto i šesto mesto.

Evroliga, 10. kolo

Grupa A
Partizan – CSKA Moskva (četvrtak, 20.45h)
Barselona – Budiveljnik (četvrtak, 21.00h)
Nanter – Fenerbahče (četvrtak, 21.00h)
Tabela: Fenerbahče 7/2, CSKA 6/3, Barselona 6/3, Partizan 3/6, Nanter 3/6, Budiveljnik 2/7

Grupa B
Anadolu Efes – Real Madrid (četvrtak, 19.00h)
Brose Baskets – Žalgiris (četvrtak, 20.00h)
Strazbur – Emporio Armani (petak, 20.45h)
Tabela: Real 9/0, Emporio Armani 5/4, Anadolu Efes 4/5, Žalgiris 4/5, Brose 3/6, Strazbur 2/7

Grupa C
Zelena Gora – Olimpijakos (četvrtak, 18.45h)
Montepaski Sijena – Unikaha (četvrtak, 21.00h)
Bajern Minhen – Galatasaraj (petak, 20.00h)
Tabela: Olimpijakos 9/0, Galatasaraj 6/3, Unikaha 4/5, Bajern 3/6, Montepaski 3/6, Zelena Gora 2/7

Grupa D
Panatinaikos – Makabi (četvrtak, 20.45h)
Lijetuvos Ritas – Crvena zvezda (petak, 18.45h)
Laboral Kuća – Lokomotiva Kubanj (četvrtak, 20.30h)
Tabela: Makabi 7/2, Lokomotiva 6/3, Panatinaikos 5/4, Laboral Kuća 5/4, Crvena zvezda 3/6, Lijetuvos Ritas 1/8

hotsport.rs

Diskusija

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Učitavanje

0

Zenit stao u red za Kolarova

Urnebesni tajm-aut Saše Boškovića (VIDEO)