0

Bajern lako do finala Klupskog prvenstva sveta (VIDEO)

Objavljeno: 17.12.13 u 22:29

Bajern

Šampion Nemačke i Evrope, Bajern iz Minhena, lako se prema očekivanjima plasirao u finale FIFA klupskog prvenstva sveta u fudbalu. Bavarci su rezultatom 3:0 savladali kineski Gvangžu.

Bajern je dominirao od prvog sudijskog zvidžuka ali je do prvog gola došao teže nego što se očekivalo. Nakon brojnih prilika i poseda lopte od preko 70%, prvi gol na meču postigao je kandidat za Zlatnu loptu, Frenk Riberi, u 40. minutu susreta. Do pauze prednost Nemaca je duplirao Mario Mandžukić golom u 44. minutu.

Potvrdu Bajernove pobede i prolaza u finale doneo je Mario Gece u drugom minutu drugog dela igre, za konačnih 3:0.

U drugom polufinalnom susretu sastaju se marokanska Kazablanka i brazilski Atletiko Mineiro.