0

Petroviću najsjajnije odličje u sprintu na Univerzijadi

Objavljeno: 15.12.13 u 11:58

milanko-petrovic

Srpski bijatlonac Milanko Petrović osvojio je danas zlatnu medalju na Zimskoj univerzijadi u Trentinu u sprintu na 10 kilometara, što je prvo zlato za Srbiju u istoriji ovih takmičenja.

Petroviću je ovo druga medalja u Trentinu, posle bronze koju je osvojio u petak u trci na 20 kilometara.

Srpski bijatlonac je zabeležio rezultat od 25:29,05 minuta, ispred dvojice Ukrajinaca – Vitalija Kiločitskija i Dmitra Pidručnija koji su zaostali 3,5, odnosno 8,7 sekundi.

Drugi predstavnik Srbije Damir Rastić završio je trku na 25. mestu sa zaostatkom u odnosu na pobednika od 1:22,09 minuta.

Zimska Univerzijada, 26. po redu, održava se od 11. do 21. decembra.