0

Napoli savladao Inter u napuljskoj goleadi (VIDEO)

Objavljeno: 15.12.13 u 22:43

Gonzalo Iguain

U pretposlednjem susretu 16. kola italijanske Serije A u fudbalu, ekipa Napolija je u derbiju kola savladala milanski Inter sa 4:2 (3:2).

Napolitance je u vođstvo doveo Iguain u 9. minutu meča ali je Kambijaso poravnao rezultat u 36. minutu. Samo tri minuta kasnije Mertens postiže gol za novo vođstvo domaćeg Napolija a u ludom finišu prvog dela igre, prvo je Džemaili povisio na 3:1, a Nagatomo ublažio na 3:2 u nadoknadi vremena prvog poluvremena.

Igrao se 72. minut kada je Alvarez iz Intera „pocrveneo“ dobivši i drugi žuti karton na meču, što je znatno olakšalo posao domaćem timu. Pobedu Napoliju obezbedio je još jedan bivši igrač madridskog Reala, Hoze Kaljehon u 81. minutu susreta. Debakl Intera sprečio je Goran Pandev, koji je promašio penal za peti gol svoje ekipe u nadoknadi vremena.

Napoli je ostao na trećem mestu na tabeli sa 35 osvojenih bodova, osam manje od vodećeg Juventusa, dok je Inter ostao peti na tabeli, dva boda iza četvrtoplasirane Fiorentine.