Voriorsi bolji od Mevsa, Niksi iznenadili Bulse (VIDEO)

Objavljeno: 12.12.13 u 09:33

Devet utakmica u noći između srede i četvrtka odigrano je u NBA ligi.

Steph_crop_north

Uzbudljivo je bilo u Ouklendu gde su Golden Stejt Voriorsi pobedili Dalas Maverikse 95:93. Mevsi su imali +9 na poluvremenu ali su Voriorsi predvođeni raspoloženim Stefonom Karijem u nastavku uspeli da naprave preokret.

Kari je meč završio sa 33 poena, 10 asistencija i 4 skoka, Herison Barns postigao je 17 poena, dok je Dejvid Li ubacio 15 uz 11 poena. Dirk Novicki i Monta Elis postigli su po 21 poena za Meverikse, a 18 je dodao Hoze Kalderon.

Barem sudeći po formi u kojoj se nalaze Njujork Niksi napravili su iznenađenje pošti su na svom parketu pobedili Čikago Bulse 83:78.

Proiradio je na ovoj utakmici Karmelo Entoni pa je ubacio 30 poena i imao 10 skokova, a pratio ga je Amare Stodemajer sa 14 poena. Majk Danlivi postigao je 20 poena za Bulse, Karlos Buzer dodao je još 12 uz isto toliko skokova, dok je Žoakim Noa imao isti broj poena ali skok manje.

Milvoki Baksi poraženi su sa 32 poena razlike od San Antonijo Sparsa, rezultat je na kraju glasio 109:77. Bio je to sedmi poraz u poslednjih osam utakmica Baksa na njihovom parketu, a ovu utakmicu ne bi ni pominjali da srpski internacionalac Miroslav Raduljica nije proveo 22 minuta na parketu i za to vreme postigao 10 poena.

Šarlot – Orlando 83:92
Boston – LA Klipers 88:96
Memfis – Oklahoma 100:116
Milvoki – San Antonio 77:109
Minesota – Filadelfija 106:99
Nju Orleans – Detroit 111:106 produžetak
Njujork – Čikago 83:78
Sakramento – Juta 101:122