Košarka

Preokret Pejsersa protiv Hita (VIDEO)

Objavljeno: 11.12.13 u 09:06

NBA: Miami Heat at Indiana Pacers

Veliki derbi istočne konferenciji u NBA ligi između Indijane i Majamija pripao je Pejsersima koji su do trijumfa 90:84 stigli na preokreta u drugom poluvremenu.

Dvostruki uzastopni šampioni imali su u prvom poluvremenu prednost i do +13 i potpuno kontrolisali meč, međutim Pejsersi su ‘stegli’ odbrani, Pol Džordž poečo je da pogađa i stvari su se okrenule u korist domaćina.

Džordž je utakmicu završio sa 17 poena koliko je postigao i Dejvid Vest, a najefikasniji igrač Indijane bio je Roj Hibert sa 24 koša. Lebron Džejms i Dvejn Vejd su sa po 17 poena bili najefikasniji u redovima Hita, a Džejms je na taj učinak dodao još 14 skokova i 6 asistencija.

Druga utakmica od povratka Kobija Brajanta i drugi poraz. Ovog puta od Lejkersa su bili bolji Finiks Sansi 114:108.

Goran Dragić bio je sjajan i utakmicu je završios sa 31 poenom (9-18 šut iz igre), a pored njega kod Sansa se istakao Erik Beldso sa 18 koševa.

Brjant je utakmicu završio sa 20 poena i bio najefikasniji igrač Lejkersa, a Pau Gasol ubacio je 19 poena.

Klivlend – Njujork 109:94
Indijana – Majami 90:84
Toronto – San Antonio 103:116
Alanta – Oklahoma Siti 92:101
Detroit – Minesota 94:121
Bruklin – Boston 104:96
Čikago – Milvoki 74:78
LA Lejkers – Feniks 108:114