0

Švajcarski derbi bez pobednika, Vilotić odličan

Objavljeno: 07.12.13 u 22:51

U najvećem derbiju švajcarskog prvenstva, fudbaleri Bazela i Grashopera remizirali su u 17. kolu rezultatom 1:1, nakon čega su momci sa Sent Jakob Parka zadržali tri boda prednosti u odnosu na „skakavce“.

Utakmica je bila kakva se i očekivala, tvrda i neizvesna. Domaćin je imao više loptu u posedu (66%-34%) i nekoliko izvanrednih prilika, međutim odbrana Grashopera na čelu sa Milanom Vilotićem odradila je sjajan posao. O inicijativi Bazela govori i podatak da su izveli čak deset kornera više (13-3) i sedam udaraca više prema golu (11-4).

„Skakavci“ su poveli u 36. minutu kada je Ben Kalifa sjajno asistirao Izetu Hajroviću. Grashoper je bio na ivici velikog uspeha i trijumfa nad liderom na tabeli sve do 93. minuta kada je Đovani Sio doneo veliku radost navijačima Bazela.

Samo minut kasnije Milan Vilotić je imao priliku da ipak donese Grashoperu sva tri boda, ali je bio u ofsajd poziciji.