in , ,

Evroliga: Partizan i Zvezda sa imperativom pobede

evroliga-turkis-erlajns

Nakon utakmica 8. kola Evrolige koje su na programu u četvrtak i petak biće dosta toga jasnije u vezi plasmana ekipa u Top16 fazu od koje su naši timovi Partizan i Crvena zvezda prilično daleko.

Crno-beli večeras u paklu Kombank arene dočekuju ukrajinski Budiveljnik koji im je dužnik iz prvog dela takmičenja pošto su Kijevljani uspeli da savladaju izabranike Duška Vujoševića i samo trijumf zadržava nade Partizana za plasman u narednu rundu takmièenja. Pored večerašnje eventualne pobede srpskom šampionu će biti neophodno da savlada Fenerbahèe u Istanbulu ili CSKA u Beogradu s tim da Nanter ne zableži nijedan trijumf do kraja takmièenja u grupi A.

S druge strane crveno-beli zavise samo od sebe odnosno sa tri pobede do kraja sigurno će biti učesnici Top 16 faze s tim da sutra u Atini moraju da savladaju Panatinaikos sa najmanje pet poena razlike (ili četiri sa više od 90 postignutih poena). Težak zadatak je pred izabranicima Dejana Radonjića koji u tom meču neće moći da računa na povređenog Luku Mitrovića, dok će iako roviti Raško Katić i Ivan Radenović biti u timu.

Što se tiče ostalih parova najzanimljivije će svakako biti u Moskvi gde će „armejci“ pokušati da se revanširaju Fenerbahčeu za poraz u Istanbulu. Real i Olimpijakos će probati za zadrže stoodstotni učinak iako su se već plasirali u narednu rundu u kojoj će igrati i Lokomotiva iz Krasnodara bez obzira na učinak u naredna tri meča što daje priliku Makabiju da već večeras čekira kartu za Top 16 fazu.

Grupa A
Partizan – Budiveljnik (četvrtak, 20.45)
CSKA Moskva – Fenerbahče (petak, 17.00)
Nanter – Barselona (petak, 20.15)
Tabela: Fenerbahče 6/1, Barselona 5/2, CSKA 5/2, Nanter 3/4, Partizan 1/6, Budiveljnik 1/6

Grupa B
Emporio Armani – Real Madrid (četvrtak, 20.45)
Strazbur – Žalgiris (četvrtak, 20.45)
Anadolu Efes – Brose Baskets (petak, 19.45)
Tabela: Real Madrid 7/0, Anadolu Efes 4/3, Emporio Armani 4/3, Žalgiris 3/4, Brose 2/5, Strazbur 1/6

Grupa C
Montepaski – Zelena Gora (četvrtak, 19.00)
Galatasaraj – Unikaha (četvrtak, 19.30)
Bajern Minhen – Olimpijakos (četvrtak, 20.45)
Tabela: Olimpijakos 7/0, Galatasaraj 4/3, Unikaha 3/4, Bajern 3/4, Montepaski 2/5, Zelena Gora 2/5

Grupa D
Makabi – Lokomotiva Kubanj (četvrtak, 20.05)
Laboral Kuća – Lijetuvos Ritas (petak, 20.30)
Panatinaikos – Crvena zvezda (petak, 20.30)
Tabela: Lokomotiva 6/1, Makabi 5/2, Laboral Kuća 4/3, Panatinaikos 3/4, Crvena zvezda 2/6, Lijetuvos Ritas 1/6

hotsport.rs

0
0

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.

Ponovo štrajk u Zvezdi

Fizioterapeut Igokee rizikovao da bude ‘ubiven’