0
Evrokup

EK: Radničkom nije pomogao ni fenomenalni Jaru

Objavljeno: 27.11.13 u 21:01

Košarkaši Radničkog izgubili su od finske Bisons Loime sa 75:73 (21:14, 21:17, 14:20, 19:22) u 7. kolu H grupe Evrokupa.

Finci su bili bolji rival u prvih 20 minuta što su iskoristili i sredinom druge četvrtine stvorili prednost od 17 poena. Kragujevčani su uspeli da smanje i na odmor odu sa podnošljivih 11 poena zaostatka.

U nastavku susreta izabranici Mute Nikolića su zaigrali znatno bolje i uspevaju da izjednače rezultat u trećoj četvrtini.
Međutim, usledio je novi pad u igri Radničkog što domaći koriste i ponovo dolaze do dvocifrene prednosti.

Jedini predstavnik Srbije u Evrokupu uspeva pred kraj meča da izjednači, ali nije bilo snage da se preokrene rezultat i dođe do pobede.

U timu Radničkog blistao je Muftau Jaru sa 27 poena i 18 skokova, što mu je donelo indeks korisnosti od 43! Ipak ni to nije bilo dovoljno da se savlada Loima. Po 13 poena postigli su Dušan Mlađan i Marko Marinović.

U Loimi se istakao Džon Vilijamson sa 28 poena i 8 skokova, a Mirko Koivisto je ubacio 18 poena.

Radnički sada ima skor od 4-3 i nalazi se na drugom mestu H grupe, fok je Bisons Loima upisala treću pobedu.