0

Novi poraz Čifsa, veliki preokret Nju Inglanda u derbiju kola

Objavljeno: 25.11.13 u 08:53

san-dijego-cardzers

Za iznenađenje večeri u utakmicama NFL šampionata odigranim prethodne večeri pobrinuli su se San Dijego Čardžersi koji su naneli drugi uzastopni poraz Kanzas Siti Čifsima koji su do pre dve nedelje bili jedina neporažena ekipa.

Naravno najzaslužniji za trijumf kalifornijskog tima je kvoterbek Filip Rivers koji je bacio 392 jarda odnosno kompletirao 27 od 39 dodavanja uz tri tačdaun pasa među kojima je i poslednji zabeležen na 82 sekunde pre kraja meča u „drajvu“ dugom 78 jardi koji je trajao manje od minuta. Nije loš na drugoj strani bio ni Aleks Smit (26/38, tri tačdaun pasa), ali za razliku od Riversa imao jednu presečenu loptu.

Zanimljivo je da na meču u Grin Beju gde su domaći Pekersi dočekali diviziskog rival Minesota Vajkingse nije bilo pobednika pošto je i posle produžetka rezultat bio nerešen – 26:26 čime je domaći tim propustio priliku da se izjednači sa Detroitom i Čikagom na vrhu tabele NFC Severa.

U velikom derbiju NFC Istoka Dalas je do pobede nad Njujork Džajantsima i to u gostima došao pogotkom za tri poena u poslednjem sekundu meča čime su Starsi sebe ostavili u trci za plej-of dok je domaći tim ovim porazom gotovo ostao bez šansi za doigravanje.

Za kraj je ostavljen derbi kola u kojem su se sastali Nju Ingland i Denver i u kojem je viđen veliki preokret. Bronkosi su na poluvreme otišli sa čak 24 poena viška (0:24) pre svega zbog grešaka napada Pejtriotsa, ali se u drugih 30 minuta situacija u potpunosti preokrenula. U trećoj četvrtini Nju Ingland predvođen Tomom Brejdijem (34/50 za 344 jarda i tri tačdaun dodavanja) postigao je 21 poen, da bi u četvrtom izjednačio rezultat pa u produžetku fild-golom došao do trijumfa.