0

Gece razbio ‘svoj’ Dortmund, Bajern rasturio ‘milionere’ (VIDEO)

Objavljeno: 23.11.13 u 20:26

gece

Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su u gostime ekipu Borusije Dortmund rezultatom 3:0 (0:0) u velikom derbiju 13. kola Bundeslige.

U izuzetno čvrstoj i neizvesnoj utakmici, Bavarci su do pobede došli u finišu utakmice golovima bivšeg igrača Borusije Marija Gecea u 67. i Robena u 86. minutu.

Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 56. minutu kada je Mario Gece zamenio Mandžukića. Bivši igrač “milionera“ je posle desetak minuta na terenu sjajnim udarcem vrhom kopačke pogodio za 0:1, ali nije proslavio taj pogodak iz poštovanja prema klubu u kom je ponikao.

Potom je usledio furiozan finiš, prvo je nakon kontre Roben maestralno bocnuo loptu preko Vajdenfelera, da bi posle dva minuta Lam proigrao Milera, a ovaj pogodio za konačnih 0:3.

Bajern posle ove pobede ima 35 bodova, sedam više od Borusije i četiri od Bajer Leverkuzena.