in , ,

EK: Cibona prekinula crni niz, silna Igokea

original-Eurocup-Eurocup-4fe432e3e8ed4

Košarkaši Cibone prekinuli su niz od 28 poraza u Evropi, pošto su u šestom kolu A grupe Evrokupa savladali Le Man u gostima sa 64:53, dok je Igokea bila bolja od Karšijake posle dva produžetka 110:98.

U velikoj pobedi Cibone istakli su se Žižić sa 21 i Stroberi sa 13 poena.

U porazu Asesofta od Himkija Dragan Zeković imao je 12 poena i 6 skokova, dok je Vladimir Ticaupisao 5 poena (4 sk). U trijumfu Ankare nad Himikom u Ukrajini dominirao je Vladimir Golubović sa 22 poena i 17 skokova, a Aleksandar Rašić imao je 11 poena (4-7 iz igre) i 10 asistencija.

U porazu Banvita od Kaleva u Estoniji Stefan Marković za 23 minuta je promašio trojku i imao je 4 asistencije. Ostende je ubedljivo poražen od Nimburka, Dušan Đorđević dao je 5 poena, a Veselin Petrović nije se upisao u strelce za 25 minuta na parketu.

Marka Kešelja nije bilo u timu u porazu Asvela od Ulma, a Nemanja Aleksandrov imao je 11 poena i 6 skokova u porazu Oldenburga od Sasarija.

Grupa A:
Artland Dragons – Kantu 68:81
Nimburk – Ostende 73:51
Le Man – Cibona 53:64

Tabela: Kantu 6-0, Ostende 4-2, Le Man 3-3, Nimburk 3-3, Artland Dragons 1-5, Cibona 1-5

Grupa B:
utorak:
Cedevita – Bilba 89:79
Šalon – Šarlrora 91:77
sreda:
Dinamo Sasari – Oldenburg 82:74

Tabela: Cedevita 4-2, Bilbao 4-2, Oldenburg 4-2, Dinamo Sasari 4-2, Šalon 2-4, Šarlroa 0-6.

Grupa C:
utorak:
Valensija – Pariz Levaloa 98:52
Asvel – Ulm 60:78
sreda:
Vareze – Olimpija 82:83

Tabela: Ulm 5-1, Valensija 4-2, Olimpija 4-2, Asvel 3-3, Pariz Levaloa 1-5, Vareze 1-5.

Grupa D:
utorak:
Mons – Saragosa 65.104
Alba – Bon 76:61
sreda:
Gravelan – Roma 74:64

Tabela: Gravelan 5-1, Alba 5-1, Bon 3-3, Roma 3-3, Saragosa 3-3, Mons 0-6.

Grupa E:
Lukoil – Hapoel Jerusalim 76:63
Asesoft – Himki 72:95
Igokea – Karšijaka 110:98

Tabela: Himki 5-1, Karšijaka 4-2, Hapoel 3-3, Asesoft 2-4, Igokea 2-4, Lukoil 2-4

Grupa F:
utorak:
Budućnost – PAOK 69:75
sreda:
Himik – Ankara 79:81
Alba Fehervar – Nižnij Novgorod 78:84

Tabela: Nižnij Novgorod 5-1, Himik 4-2, PAOK 4-2, Budućnost 2-4, Ankara 2-4, Alba Fehervar 1-5.

Grupa G:
MZT Skoplje – Riga 70:77
Uniks – Makabi Haifa 79:58
Kalev – Banvit 75:72

Tabela: Uniks 6-0, Makabi Haifa 4-2. Banvit 3-3, Riga 3-3. MZT 1-5, Kalev 1-5

Grupa H:
Spartak SP – Bešiktaš 61:64
Neptunas – Loima Bizons 85:72
Radnički – Panionios 84:77

Tabela: Bešiktaš 5/1, Radnički Kragujevac 4/2, Panionios 3/3, Neptunas 2/4, Spartak Sankt Peterburg 2-4, Loima Bizons 2-4.

hotsport.rs

Diskusija

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Učitavanje

0

Održala obećanje, gola vodila vremensku prognozu, ali… (VIDEO)

Da li prepoznajete Nevena Subotića?