0
Odbojka

Brazilke osvojile Svetski Kup šampiona

Objavljeno: 17.11.13 u 16:18

Ženska odbojkaška reprezentacija Brazila osvojila je u nedelju u Tokiju Svetski kup šampiona, pošto je u poslednjoj utakmici na turniru pobedila Japan sa 3:0 u setovima (29:27, 25:14, 25:18), prenela je agencija Beta.

Brazil je tako postao prva ekipa koja je dva puta osvojila Svetski kup šampiona, a prethodno ekipa je 2005. godine trijumfovala u tom takmičenju. Južnoamerikanke su turnir u Tokiju završile sa svih pet pobeda i 15 osvojenih bodova.

„Grešile smo u prvom setu, ali smo uspele da se konsolidujemo u drugom i trećem i počele bolje da igramo u bloku. Bolje smo servirale i igrale u odbrani“, rekla je kapiten Brazila Fabijana Klaudinjo.

Klaudinjo je proglašena za najkorisnijeg igrača turnira (MVP).

Srebrnu medalju osvojila je selekcija SAD pobedom protiv Dominikanske republike sa 3:1 (25:14, 25:16, 21:25), a treće mesto zauzela je selekcija Japana.