ABA: Pobeda Mege, poraz Radničkog

Objavljeno: 17.11.13 u 20:54

aba-liga-1363214286-282337

Košarkaši Mega Vizure ostvarili su pobedu u 8. kolu ABA lige, dok je Radnički izgubio.

Mega Vizura je u Smederevu dočekala ekipu Širokog i slavila rezultatom 82:73 (21:16, 16:17, 22:22, 23:18).

Izabranici Dejana Milojevića utakmicu su prelomili krajem treće četvrtine. Stekli su prednost nad gostima koju su čuvali do kraja meča.

Najefikasniji u Megi je bio Nemanja Dangubić sa 17 poena, a Ratko Varda je dodao 15 poena. U ekipi Širokog istakao se Tomislav Petrović sa 20 poena.

Radnički je na gostovanju u Zagrebu doživeo poraz od Cedevite rezultatom 79:71 (23:20, 20:13, 16:21, 20:17).

U prvoj polovini druge četvrtine Cedevita je stekla prednost koja je u jednom trenutku bila i dvocifrena. Stečeno vođstvo Zagrepčani su čuvali do samog kraja.

Kragujevčani su pred kraj meča prišli na minus četiri, ali nisu imali snage za preokret i u penal završnici izgubili.

Cedevitu je do trijumfa predvodio Ante Delaš sa 19 poena, a Jusuf Nurkić je ubacio 16 uz 8 skokova.

Ni odlična partija Save Lešića koji je upisao 27 poena i 6 skokova nije pomogla Kragujevčanima na ovom meču. Dušan Mlađan je dodao 16 poena.

Osmo kolo regionalnog takmičenja biće kompletirano utakmicom između Partizana i Crvene zvezde koja je na programu u ponedeljak od 20.30 časova u dvorani Pionir u Beogradu.