0

„Orlići“ lako do pobede protiv Kazahstana (FOTO)

Objavljeno: 13.11.13 u 15:11

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije, aktuelni prvak Evrope u tom uzrastu, zabeležila je prvu pobedu u meču 1. kola grupe 7 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo pošto je u Jakovu prilično lako sa 3:0 (2:0) savladala selekciju Kazahstana.

Prva dva gola delo su dvojice fudbalera koji su bili članovi trofejne generacije, najpre je Sergej Milinković-Savić u 8. minutu golom iz penala doveo „orliće“ u početnu prednost, da bi Mijat Gaćinović u 22. duplirao vođstvo izabranika Veljka Paunovića. Tačku na ovaj meč stavio je Stefan Ilić pogotkom u 71. minutu.

U drugom meču ove grupe Austrija je u Pećincima deklasirala Finsku sa čak 6:0, a upravo protiv Skandinavaca će naša reprezentacija igrati u 2. kolu u petak sa početkom od 13.00 časova na Suvači stadionu Donjeg Srema.