Kraj: Arsenal slavio u Dortmundu, ubedljivi Čelsi, Barsa i Atletiko (VIDEO)

Objavljeno: 06.11.13 u 22:35

Liga sampiona

Fudbaleri Barselone, Arsenala, Napolija i Čelsija zabeležili su važnu pobedu u četvrtom kolu Lige šampiona u grupama E, F, G i H.

Barsa je Milan pobedila rezultatom 3:1 golovima Mesija (2) i Busketsa, dok je jedini za Milan bilo delo Pikea koji je postigao autogol. Arsenal je u Dortmundu zabeležio važnu pobedu protiv Borusije golom Remzija.

Čelsi je deklasirao Šalke, dva gola je postigao Eto, a jedan Ba, dok je heroj u pobedi Napolija bio dvostruki strelac Iguain.

Napoli – Olimpik Marsej 3:2
(Inler 22’, Iguain 24’, 75 – Aju 10′, Tajvin 64)
Atletiko Madrid – Austrija Beč 3:0
(Miranda 11′, Garsija 25′, Filipe 45’, Kosta 82)
Ajaks – Seltik 1:0
(Šone 51′)
Barselona – Milan 3:1
(Mesi 30′ (P), 83 Buskec 40’, Pike 45’ (AG))

Iz minuta u minut:

22:30 – U nadoknadi vremena, Bazel dolazi do izjednačenja protiv Steaue, a strelac je Sio.

22:22 – Ba daje treći gol za Čelsi, Mesi za Barsu, a Dijego Kosta za 4:0 u Madridu.

22:15 – Napoli u 75. minutu ponovo dolazi u vođstvo golom Iguaina, dok je u istom minutu Dijego Kosta promašio penal za Atletiko.

22:05 – Marsej izjednačuje u Napulju, a strelac je Tajvin.

22:02 – Arsenal je u 62. minutu prvi put uputio udarav ka golu i poveo, a strelac je bio neverovatni Remzi, kojem je ovo 11. pogodak od početka sezone.

21:55 – Posle desetak minuta igre u nastavku, Čelsi je drugim golom Etoa poveo sa 2:0, dok je Šone pogodio za 1:0 za Ajaks protiv Seltika.

21:30 U finišu prvog dela igre, Milan je autogolom Pikea smanjio na 2:1, a Atletiko golom Filipea Luisa poveo sa 3:0.

21:25 – Ćavi centrira sa strane, a Buskets glavom za 2:0 za Barselonu protiv Milana!

21:15 – Barselona vodi golom Mesija sa bele tačke! Prethodno je Abate oborio Nejmara. U istom minutu Čelsi takođe daje gol preko Etoa za vođstvo protiv Šalkea.

21:08 – Napoli preokreće rezultat za dva minuta, a strelac je Iguain, a u istom minutu, Raul Garsija poduplava prednost Atletika.

21:06 – Napoli dolazi ubrzo do izjednačenja golom Inlera u 22. minutu.

21:03 – Steau vodi u Bazelu golom Povakarija u 17. minutu.

20:55 – Prvi do vođstva dolaze fudbaleri Marseja u Napulju, a strelac je Ajev, minut kasnije, Atletiko Madrid je poveo protiv Austrije preko Mirande.

Večeras su na programu utakmice četvrtog kola Lige šampiona u grupama E, F, G i H, a derbi mečeve igraju Barselona – Milan i Arsenal – Borusija Dortmund.

Milorad Mažić deliće pravdu Barseloni i Milanu koji se na Kamp Nou bore za prvo mesto u grupi. Zanimljivo će biti i u Londonu gde Šalke gostuje Čelsiju, takođe u borbi za prvo mesto.

Atletiko Madrid ima šansu da pobedom nad Austrijom potvrdi plasman u nokaut fazu. U ostalim utakmicama Bazel dočekuje Steauu, Zenit i Porto imaju direktan duel za drugo mesto iza Atletika, dok se u Amsterdamo sastaju Ajaks i Seltik.