Košarka

Sjajno šutersko veče Ivana Paunića

Objavljeno: 03.11.13 u 22:30

ivan-paunic-fuenlabrada

Košarkaši Fuenlabrade doživeli su poraz na svom parketu od Obradoira Kompostele sa 78:73, uprkos fantastičnoj partiji Ivana Paunića.

Domaćin je izvanredno otvorio duel i prvu deonicu rešio u svoju korist sa 28:23. Ipak veliki pad u igri dogodio se u drugoj i trećoj četvrtini u kojima je Fuenlabrada postigla ukupno samo 12 poena. Taj loš period nije uspela da obriše ni sjajna poslednja deonica u kojoj je Fuenlabrada postigla čak 33 poena.

Ivan Paunić je na parketu proveo 25 minuta i bio je najefikasniji igrač duela sa 16 postignutih poena. On je izvanredno šutirao iz igre, pogotovo za tri poena, pošto je pogodio četiri trojke iz pet pokušaja. Na kraju, u poslednjem minutu je u želji da što pre šalje protivnike na liniju slobodna bacanja i tako svom timu omogući brže napade, morao da napusti igru sa pet ličnih grešaka.

Fuenlabradi je to bio treći poraz u četiri kola i trenutno se nalazi na deobi 10. pozicije u ACB šampionatu.

U narednom kolu, ekipa Ivana Paunića gostovaće u Sevilji ekipi Kahasola.