in , ,

EK: Olimpija iznenadila Valensiju

original-Eurocup-Eurocup-4fe432e3e8ed4

Jedno od najvećih iznenađenja u 3. kolu Evrokupa priredila je Union Olimpija koja je u Ljubljani savladala favorita Valensiju rezultatom 67:64.

Slovence je do pobede predvodio Aleks Stefenson sa 18 poena i 11 skokova. Kod Valensije istakli su se Oliver Lafajet i Roman Sato sa po 13 poena, dok je Vladimir Lučić proveo 17 minuta na parketu i zabeležio je po dva poena i skoka uz jednu asistenciju.

O ostalih učesnika ABA lige, Cibona je na svom terenu poražena od Artlanda sa 87:77, dok je Cedevita izgubila na gostovanju Oldenburgu sa 92:90. Nemanja ALeksandrov je za pobednički tim ubacio 4 poena i 5 skokova.

Igokea je u Laktašima izgubila od Asesofta sa 84:77, dok je ruski Nižnji ubedljivo slavio protiv podgoričke Budućnosti sa 83:62.

Banvit je pobedio MZT sa 85:61, a Stefan Marković je na svojoj prvoj utakmici u Evrokupu u dresu turskog tima postigao 8 poena i imao je po dva skoka, asistencije i ukradene lopte.

Evrokup, 3. kolo
Grupa A
Cibona – Artland 77:87
Le Man – Nimburk 81:74
Kantu – Ostende 83:58
Kantu 3/0, Ostende, Le Man 2/1, Nimburk, Artland 1/2, Cibona 0/3

Grupa B
Bilbao – Šarlroa 98:71
Dinamo Sasari – Šalon 102:87
Oldenburg – Cedevita 92:90
Bilbao 3/0, Dinamo, Oldenburg 2/1, Cedevita, Šalon 1/2, Šarlroa 0/3

Grupa C
Pari-Levaloa – Ulm 68:78
Vareze – Asvel 78:85
Olimpija – Valensija 67:64
Valensija, Asvel, Olimpija, Ulm 2/1, Vareze 1/2, Pari-Levaloa 0/3

Grupa D
Gravelin – Mons
Virtus – Alba 85:71
Telekom Bon – Saragosa 108:104
Gravelin 3/0, Virtus, Alba 2/1, Saragosa, Telekom 1/2, Mons 0/3

Grupa E
Hapoel Migdal – Himki 80:87
Karšijaka – Lukoil 84:69
Igokea – Asesoft 77:84
Karšijaka 3/0, Hapoel, Asesoft, Himki 2/1, Lukoil, Igokea 0/3

Grupa F
Alba Fehervar – Himik 75:88
Nižnji Novgorod – Budućnost 83:62
PAOK – Ajkon 75:77
Himik 3/0, Nižnji Novgorod, PAOK 2/1, Budućnost, Ajkon 1/2, Alba 0/3

Grupa G
Kalev – Uniks 72:81
Banvit – MZT Skoplje 85:61
VEF Riga – Makabi Haifa 73:94
Uniks 3/0, Banvit, Makabi, VEF Riga 2/1, MZT Skoplje, Kalev 0/3

Grupa H
Radnički – Spartak 97:80
Bisons – Bešiktaš 60:61
Panionios – Neptunas 86:91
Radnički, Panionios, Bešiktaš 2/1, Neptunas, Bisons, Spartak 1/2

hotsport.rs

Diskusija

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Učitavanje

0

Spektakl na Bernabeu, viđeno 10 golova! (VIDEO)

Radnički u osmini finala, naredni rival PAOK