ATP

Erber namučio Novaka

Objavljeno: 30.10.13 u 00:07

Novak Đoković

Srpski teniser Novak Đoković pobedio je Pjer-Uga Erbera sa 7:6, 6:3 u drugom kolu Mastersa u Parizu.

U njihovom prvom međusobnom susretu, Novak se mučio protiv 189. tenisera sveta, ali samo u prvom setu koji je dobio tek u taj brejku, ali je u drugom lakše dotukao protivnika za konačnu pobedu.

U prvom setu i pored nekoliko brejk prilika na obe strane, nijedan teniser nije uspeo da oduzme servis protivniku. Ipak, u taj brejku, Novak je pronašao recepte za Erberove serve i povede – 7:3.

Već na startu drugog seta Novak je uradio ono što nije uspeo u prvom. Dobio je uvodni servis gem, a onda je napravio i prvi brejk na meču posle više od sat vremena igre. Novak je rutinskom igrom lako došao do prednosti od 5:0, ali je potom ponovo usledio neočekivani pad.

Erber je vezao tri gema za neizvesniju završnicu, ali je Novak pri rezultatu 5:3 na svoj servis uspeo da dođe do važne pobede na startu Mastersa u Parizu.

Srpskog tenisera u osmini finala čeka bolji iz duela Džona Iznera i Mihala Pržešnjeg.