0

Standard sa devetoricom odoleo Anderlehtu, asistencija Mitrovića

Objavljeno: 27.10.13 u 20:34

aleksandar-mitrovic

U derbiju 12. kola belgijskog šampionata Anderleht nije uspeo da trijumfuje protiv lidera Standarda iako je imao čak dva igrača više. Meč je završen nerešenim rezultatom 1:1.

U startnoj postavi Anderlehta našli su se srpski fudbaleri Luka Milivojević i Aleksandar Mitrović. I već u 1. minutu domaći su došli do vođstva golom Saše klještana, a na asistenciju Mitrovića.

U 36. minutu izjednačio je Ezekjil, a u 57. minutu Standard je ostao sa desetoricom na terenu pošto je isključen Opare. Gosti iz Liježa su meč završili sa devet igrača pošto je u 85. minutu crveni karton dobio Vainkjur, ali ni to nije pomglo Anderlehtu da osvoji sva tri boda.

Standard je i dalje na prvom mestu, dok je Anderleht peti.