Evrokup

Istorijska pobeda Radničkog!

Objavljeno: 23.10.13 u 19:44

KK-Radnicki

Košarkaški Radničkog iz Kragujevca pobedili su na svom terenu ekipu finskog Bajzonsa rezultatom 92:89 (27:24, 20:15, 20:29, 25:21) u drugom kolu Evrokupa.

Kragujevčani su od starta krenuli motivisano, ali gosti iz Finske se nisu predavali.

Radnički je kontrolisao rezultat u prvoj deonici, imao je i +6 u četvrtom minutu (11:5), ali gosti su sa dve vezane trojke uspeli da prekrenu i dođu do prvog vođstva (16:15). Finiš prve četvrtine ipak je pripao domaćinu koji je posle deset minuta imao tri poena viška (27:24).

Slično je bilo i u drugoj četvrtini. Radnički je imao prednost, ali gosti su konstantno bili u igri. Ipak, ekipa Miroslava Nikolića na veliki odmor je otišla sa sasvim pristojnih osam poena viška (47:39).

U trećoj četvrtini došlo je do pada u igri Kragujevčana, što su gosti znali da iskoriste i u finišu ove deonice vezali seriju od 12:2 za preokret 68:67.

Cela poslednja četvrtina protekla je u rezultatskoj neizvesnosti, ali kako se kraj približavao, tako je domaćin bio sve bolji. Prednost su Bajzonsi držali do 37. minuta kada je Marinović pokrenuo Radnički.

Domaći sastav napravio je seriju 10-2 i dva i po minuta pre kraja vodio je sa 85:82.  pa je Radnički dva minuta pre kraja pobegao na plus 5 – 92:87 i do finiša sačuvao važnu prednost za istorijsku pobedu 92:89.