1
AdmiralBet ABA Liga

Radnički poražen u Laktašima

Objavljeno: 20.10.13 u 20:46

Košarkaši kragujevačkog Radničkog upisali su i drugi poraz u novom izdanju Jadranske lige pošto su u meču 4. kola izgubili od Igokee u Laktašima sa 91:88 (20:28, 24:21, 17:15, 30:24).

Ekipa Miroslava Nikolića nametnula je svoj ritam od samog početka meča što joj je omogućilo da ima rezultatsku prednost sve do početka četvrte četvrtine (najviše 11 poena, 27:38), ali je tim iz Republike Srpske u igri održavao odličnim šputem za tri poena Siniša Štemberger.

Do prvog vođstva domaći tim je došao tek u 38. minutu pogotkom Branka Jorovića (81:79), da bi u nastavku uspešno uspeo da odbrani stečeno i tako dođe do druge pobede u sezoni. Promašaj za produžetak u poslednjoj sekundi zabeležio je Stefan Jović koji potpuno neometan sa centralne pozicije nije uspeo da pogodi trojku.

Štemberger sa 28 poena bio je najbolji akter meča, a odlična podrška su mu bili Gordić sa 16 i Jorović sa 10 poena. Kod Kragujevčana najefikasniji je bio Di Džej Sili sa 17 poena, Mlađan je dodao 15, Kalinić 11, a Marinović 10 poena.