AdmiralBet ABA Liga

Poraz Zvezde na startu ABA lige (VIDEO)

Objavljeno: 05.10.13 u 18:51

aba-liga-1363214286-282337

Košarkaši Crvene zvezde nisu opravdali ulogu favorita i poraženi su na gostovanju u meču 1. kola Jadranske lige od ekipe Širokog 80:79 (13:17, 25:18, 20:20, 22:24).

Samo je u prvoj četvrtini izgledalo da crveno – beli imaju kontrolu igre i rezultati, ali čim su košarkaši domaćih počeli da igraju zonsku odbranu stvari na parketu su se potpuno promenile.

Od polovine drugog period Široki je poveo i tu prednost sem u dva navrata nije ispustio do kraja utakmice. Nikako izabranici Dejana Radonjića nisu mogli da povežu svoje redove. NIz grešaka i loša selekcija šuta bili su glavna karakteristika crno – belih u napadu, dok u odbrani lini se da je falilo više energije.

Najzaslužniji za pobedu Širokog bio je odlični Boris Barać sa 25 poena i četiri skoka, uz samo četiri promašaja iz igre. Bošnjak je dodao 17, a Džouns 12. Najbolji u timu Zvezde bili su Nelson i Šilb sa po 12 poena (3/12 šut iz igre). Raško Katić postigao je jedan manje, dok je Jaka Blažič upisao devet poena.

Dvorana: Pecara. Gledalaca: 3.500. Sudije: Damir Javor, Tomislav Hordov, Mario Majkić.

ŠIROKI: Katić 1, Petrović 5, Bilinovac 4, Kaštropil 6, Kols 7, Bošnjak 17, Džons 12, Barać 25, Buva 1, Rikić 2.

CRVENA ZVEZDA: Cvetković, Mitrović 5, Lazić 5, Blažič 9, Simonović 6, Marjanović 4, Radenović 7, Katić 11, Nelson 12, Dženkins 8, Šilb 12.

Tok utakmice:
4/4 Ništa se u odnosu na prethodne dve četvrtine nije promenilo ni u poslednjem periodu. Košarkaši Širokog čuvali su stečenu prednost i mada je viđena neizvesna završnica domaći sus asvim zaslućeno stigli do pobede 80:79.

3/4 Ne može Crvena zvezda da poveže svoje redove i da opravda na papiru datu ulogu favorita. Široki je tokom cele treće četvrtine imao prednost koja se kretala oko 5 poena, a na kraju Zvezda može biti zdovoljna sa -3 (58:55).

2/4 Košem sa preko pola terena Amerikanca Džonsa Široki ima tri poena prednosti na poluvremenu 38:35. Crveno – beli su primili čak 25 poena u drugoj četvrtini, aizabranici Dejana Radonjića napravili su čak 9 izgubljenih lopti. Šilb je ubacio 8 poena za Zvezdu, a kod Širokog je Barać postigao 12.

1/4 Uz dosta promašaja i jednih i drugih prva četvrtina završena je rezultatm 17:13 za domaće. Imali su crveno beli i prednost od 10 poena ali su košarkaši Širokog uz promenu odbrane i igranje zone uspeli da stvore priliku za lake poena pa je posle prvih 10 minuta bilo +4 za crveno – bele

Od 17 časova počela je utakmica 1. kola ABA lige u kojoj se sastaju Široki i Crvena zvezda. Ovo je prva prilika da u zvaničnoj utakmici navijači crveno – belih vide na delu Blažiča, Šilba, Dženkinsa, Marjanovića i Radenovića.