ATP

Novak Kveriju dao samo tri gema, u polufinalu sa Gaskeom

Objavljeno: 04.10.13 u 14:54

U2874P675T69D440F1591DT20131004211905

Posle nešto težeg meča koji je imao u osmini finala protiv Fernanda Verdaska Novak Đoković je u četvrtfinalu turnira u Pekingu (2.315.250$) za samo 53 minuta savladao Sema Kverija sa 2:0, po setovima 6:1, 6:2.

Sedmi duel dvojice tenisera šesti put je pripao je još uvek najboljem svetskom igraču koji je nakon samo 14 minuta igre poveo sa 5:0. Jedino što je Amerikanac uspeo da uradi je da izbriše nulu sa semaforu pošto je Novak osvojio sedmi gem, samim tim i set u kojem je relazivao dve od šest brejk prilika.

Identičnu realizaciju prilika za oduzimanje servisa protivniku Đoković je imao i u drugom setu, dok sa druge strane Kveri nijednom nije bio ni blizu da ugrozi Đokovićev servis.

Novak će za plasman u finale i priliku da zadrži broj 1 (samo ukoliko Nadal izgubi u drugom polufinalu od Tomaša Berdiha) igrati protiv Francuza Rišara Gaskea koji je danas bio bolji od Davida Ferera (6:3, 6:4). Taj meč je na programu u subotu od 13.30 časova po našem vremenu.