0

Serija A: Remi Napolija i Milana, Roma i Juve sigurni (VIDEO)

Objavljeno: 25.09.13 u 22:47

calendario-serie-a

U sredu uveče odigrano je osam utakmica 5. kola italijanske Serije A. Juventus, Lacio i Roma su zabeležili pobede, dok su Napoli i Milan svoje utakmice odigrali nerešeno. Pakleno je bilo i u Parmi gde je domaćin sa 4:3 pobedio Atalantu.

Aktuelni šampion Juventus teže nego što se očekivalo stigao je do tri boda na gostovanju Kjevu u Veroni, bilo je 1:2. Domaći su poveli golom Tjera u 28. minutu, da bi Kvaljarela izjednačio u drugom minutu drugog poluvremena.

Do celog plena „stara dama“ stiže zahvaljujući golu koji je postigao Pogba u 65. minutu igre.

Lacio je na Olimpiku sa 3:1 pobedio Kataniju. Već u četvrtom minutu Ederson je doveo ‘Lacijale“ u vođstvo, a smo dva minuta kasnije Barientos je izjednačio rezultat. Senad Lulić je svojim novim golom u 39. minutu povisio na 2:1, a konačan rezultat postavio je Ernaneš na samo kraju utakmice.

Roma je do nove pobede stigla na gostovanju u Đenovi gde je pala Sampdorija, a rezulta je na kraju glasio 0:2.

Benatija je doveo „vučicu’ do prednosti u 65. minutu, a Žervinjo je u 88. postavio konačnih 0:2.

Sampdoria 0-2 AS Roma (All Goals) 25… by ourmatch

Napoli je kiksnuo na svom terenu. Izabranici Rafe Beniteza odigrali su samo 1:1 sa novajlijom u Seriji A ekipom Šašula. Džemali je bio strelac za domaće u 15. minutu, a pet minuta kasnije Zaza je postavio konačan rezultat meča.

I Milan je remizirao ali na gostovanju. Sjajan meč Rosoneri su odigrali sa Bolonjom a na kraju je bilo 3:3.

Gosti su poveli preko Polija u 12. minutu. Bolonja je potom sa dva gola Leksalta i jednim Kristalda stigla do vcelikih 3:1, da bi buvkalno na samom kraju utakmice Robinjo i potom Abate doneli bod „milanezima“.