0

Dauda i Pečnik doneli prolaz Zvezdi (VIDEO) (FOTO)

Objavljeno: 25.09.13 u 14:59

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije pošto su u Novom Sadu savladali Proleter sa 0:3 (0:1).

Beogradski crveno – beli su se mučili u prvom poluvremenu i osaćela se nesugurnost u njihovoj igri. To Proleter nije uspeo da iskoristi, a Zvezda je u pravom trenutku uspela da povede.

Ostao je minut pre kraja prvog poluvremena kada je Nejc Pečnik glavom matirao golmana domaćih.

Drugo poluvreme donelo je sasvim drugu sliku na terenu. Zvezdi kao da je pao teeret sa leđa nakon gola Pečnika pa je sve za crveno – bele izgledalo bolje i lakše.

Jedan igrač ipak makslimalno je iskoristio svoju šansu,a  to je bio Abiola Dauda koji je golovima u 60. i 75. minutu igre postavio konačan rezultat utakmice.

„Prvo poluverme smo se mučili do gola koji nas je rasteretio. U drugom poluvremenu smo bolje stajali i Dauda je odigrao odlično. Nemamo vremena jer na za vikend čeka novo dokazivanje“ rekao je trener Slaviša Stojanović po završetku utakmice.

Proleter je mogao da stigne i do počasnog gola ali je pokušaj hitronogog Vukajlije završio pored gola Vesića.

Tok meča:

90+2 Kraj utakmice u Novom Sadu. Crvena zvezda je sasvim zalsuženo obezbedila plasman u osminu finala nacionalnog Kupa pobedom nad Proleterom od 0:3. Pečnik je dao gol u 44., dok je Dauda bio strelac u 60. i 75. minutu igre.

89′ Vujaklija je imao odličnu priliku da postigne počasni pogodak za Proleter ali je njegov udarac završio tik pokraj leve stative golmana Vesića.

85′ GOOOOOOOOOOL 0:3. Ponov je sve sam uradio Dauda. Centarfor Zvezde primio je loptu na oko 18 metara od gola, veštom varkom otresao se dva protivnička defanzivca, da bi potom uputio neodbranjih udarac u suprotan ugao gola Nastića.

79′ Poslednja izmena koju vrši Slaviša Stojanović. Umesto Mijailovića na terenu je Mladenović.

75′ Odličan centaršut Abiole Daude sa leve strane i još bolji pokušaj glavom Stefana Mihajlovića, ali je golman domaćih Nastić panterskim skokom spasio siguran pogodak.

60′ GOOOOOOOOOL 2:0. Sam je Dauda krenuo ka golu Proletera, probio se kroz dva igrač, potom zaobišao golmana domaćih i sa par metara poslao loptu u praznu mrežu.

57′ Milijaš u igri menja Vukana Savićevića, dok Kovačević ulazi umesto Gogića.

46′ Nastavljena je utakmica na stadionu „Karađrorđe“

44′ GOOOOOL! Nejc Pečnik postiže pogodak za Crvenu zvezdu i to posle novog centaršuta Mijailovića sa leve strane.

42′ Novi pokušaj igrača Zvezde, ovoga puta Abiola Dauda ali preko gola.

38′ Žuti karton za Balabanovića.

35′ Šut iz daljine Balabanovića, ali neprecizan.

26′ Opet letargična Zvezda na delu…

18′ Nova šansa za Mihajlovića, ali opet traljav pokušaj posle asistencije Daude.

17′ Nova šansa za Zvezdu, ali očajan pokušaj Stefana Mihajlovića.

12′ Nova šansa za Zvezdu, još jednom Ninković u prilici posle centaršuta Daude, ali samo korner.

6′ Odmah uzvraća Proleter, Omega je blokirao Vujakliju, prvi korner. Vesić očajno interveniše, a mnogo sreće za Zvezdu, samo stativa.

5′ Prva šansa na meču i to za Crvenu zvezdu, imao ju je Miloš Ninković.