Košarka

Šampion Francuske Zvezdi ni do kolena

Objavljeno: 20.09.13 u 23:38

Marjanovic

Košarkaši Crvene zvezde Telekom trijumfalno su startovali na turniru u francuskom gradu Miluzu.

Izabranici trenera Dejana Radonjića u prvom kolu savladali su šampiona Francuske, ekipu Nantera rezultatom 78:41 (16:9, 21:14, 20:7, 21:11).

Crveno-beli su odlično počeli meč. Igrali su veoma agresivno u odbrani, motivacija je bila na visokom nivo što je rezultiralo ubedljivim vođstvom 12:0. Boban Marjanović bio je veoma zapažen, dominirao je u odbrani i za njega košarkaši Nantera nisu imali rešenja. Zvezda je u finišu prvog poluvremena dodala gas, pa je na veliki odmor otišla sa 14 poena prdnosti (37:23).

Ozbiljan pristup u napadu i odbrani doneo je isti odnos snaga i u drugom polouvremenu. Raspucao se i sjajni Blejk Šilb pa je Zvezda polovinom treće deonice stekla 20 poena prednosti (48:28). Odbrana je bila na veoma visokom nivou pa je zvezda na kraju treće deonice vodila sa čak 27 poena prednosti (57:30).

Ni u poslednjoj četvrtini Zvezda nije smanjivala gas, pa je posle dve vezane trojke Marka Simonovića na semaforu pisalo 65:31, a do kraja meča samo se postavljalo pitanje kojom razlikom će se završiti ovaj duel.

Poene za Crvenu zvezdu Telekom u ovom meču postigli su: Cvetković 4, Rebić, Gudurić 2, Mitrović 7, Lazć 2, Simonović 13, Marjanović 14, Savović 10, Ristić 6, Nelson 1, Dženkins 4, Šilb 15.

U drugom kolu crveno-beli igraju protiv Minhenskog Bajerna koji je u prvoj utakmici dana bio bolji od poljske Zelene Gore rezultatom 92:77. Utakmica sa ekipom iz Minhena koju sa klupe vodi Svetislav Pešić na programu je u subotu 21. septembra od 20 sati i 30 minuta.