0

Liga Evrope: Vukić strelac za PAOK, Totenhem rutinski (VIDEO)

Objavljeno: 19.09.13 u 23:19

Europa_League

Utakmicama odigranim od 21 čas kompletirano je prvo kolo Lige Evrope. Prethodno su u terminu od 19 sati odigrani mečevi u grupama od A do F.

U grupi G Dinamo iz Kijeva ugostio je Genk i bio sjajan domaćin pošto su Belgijanci odneli ceo plen pobedom  od 0:1. Strelac jedinog gola na meču bio je Gorijus.

U drugom meču iste grupe takođe je viđen samo jedan gol. Partizanov dželat švajcarswki Tun sa 1:0 bio je bolji od bečkog Rapida, a strelac jedinog gola bio je Šnojvli.

Sevilja je u grupi H na gostovanju bila bolja od Eštorila i slavila rezultatom 1:2. Golove za tim iz Andaluzije postigli su Mahel i Gameiro, a jedini gol za domaće bio je delo Migela.

Nerešeno je bilo na utakmici između Frajburga i Libereca 2:2. Šuster i Mehmedi doneli su prednost Frajburgu u prvom poluvremenu, da bi u nastavku Kalitvincev i Rabušić  obezbedli bod gostima.

Vitorija Gimaraeš bila je odlična na svom terenu protiv Rijeke i u meču grupe i pobedila 4:0. Golove za domaće postigli su Ba, Plange, Mazu i Andre. Drugi okršaj u sitoj grupi između Betisa i Liona završen je 0:0.

Lacio je golom Ernaneša sa 1:0 pobedio Legiju iz Varšave, dok je u drugoj utakmici grupe J Apolon na svom terenu poražen od Trabzonspora 1:2. Sangoj je doveo domaće u vođstvo, a preokret turskoj ekipi doneli su Maluda i Erdogan.

U grupi K Totenhem je na Vajt Hart Lejnu sa 3:0 pobedio Tromzo. Dvostruki strelac bio je Defo, a jedan gol bio je delo Eriksena.

Šerif i Anži su u drugoj utakmici iste grupe odigrali bez golova.

AZ Alkmar je golom Gudmnosona sa 0:1 pobedio Makabi iz Haife, a u drugoj utakmici grupe L solunski PAOK je na svom terenu pobedio Šahter Karagandi sa 2:1.

Atanasiadis i Zvonimir Vukić postigli su golove za PAOK, dok je strelac za goste bio Kanjas.