Košarka

Zvezda savladala ruski Jenisej

Objavljeno: 16.09.13 u 22:49

zvezda-jenisej

Košarkaši Crvene zvezde Telekom igraće u finalu Mega Vizura Kupa. Crveno-beli su u prvoj utakmici savldali ruski Jenisej 77:66 i u borbi za trofej igraće protiv domaćina turnira Mega Vizure.

U prepunoj dvorani Vizura sport u Zemunu crveno-beli su dobro počeli meč, poveli su sa osam poena razlike, ali je došlo do opuštanja koje su gosti iz Krasnodara umeli da iskoriste. Zvezda je u prvom poluvremenu imalim problema sa realizacijom slobodnih bacanja i šutem za tri poena (8-1) i čak 10 izgubljenih lopti u prvih 20 minuta. Ipak, Zvezda je na veliki odmor otišla sa pet poena viška.

Jenisej je odolevao sve do osam minuta pre kraja utakmice kada je usledila furiozna serija crveno-belih 14:2 kojom je osigurana pobeda. Veoma dobru rolu imao je Branko Lazić koji se pored agresivne odbrane istakao i efikasnom igrom u napadu. Šilb je konstantno bio opasnost po koš rivala, a završni udarac Rusima zadao je Čarls Dženkins. Popularnog Đenku tokom većeg dela meča nije služio šut, ali je proradio u momentima kada je bilo najpotrebnije za osmi uzastopni trijumf u pripremnom periodu.

Finalni meč na programu je u utorak, 17. septembra u Hali sportova u Smederevu sa početkom u 20 sati.

Crvena zvezda Telekom – Jenisej 77:68 (19:18, 17:13, 19:17, 22:20)

Crvena zvezda Telekom: Rebić 2, Gudurić, Mitrović 2, Lazić 7, Simonović 8, Marjanović 7 (9sk), Savović 9 (8sk), Ristić 2, Nelson 12 (4sk), Dženkins 11, Šilb 17.

Jenisej: Nesterov, Zavoruev 6, Komarovskij 2, Renfroe 14 (9sk), Kotiševskij, Burns 12, Kikanović 10, Pavlov 4, Fišer 11, Lačev, Perović 8 (5sk), Nestorenko, Zajcev 1.