0

Sjajni Milunović za pobedu nad Kiprom

Objavljeno: 05.09.13 u 21:52

luka-milunovic

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Kipar u meču kvalifikacija za EP sa 2:1 na stadionu Metalca u Gornjem Milanovcu. Mnogo više muke od očekivanog imali su orlići, a u poslednjih 20-tak minuta strepelo se i za trijumf kada je isključen Petković.

Oba gola za Srbiju dao je Luka Milunović, prvi je postigao u 41. minutu posle pasa Kovačevića, a drugi je dao na startu drugog poluvremena. Kiprani se nisu predavali i smanjili su preko Kirijakua, a kada je Marko Petković zaradio crveni karton u 66. minutu svi su strepeli. Do tog momenta orlići su bili nadmoćni i očekivao se i ubedljiviji trijumf.

Ipak, u 78. minutu pocrveneo je i na suprotnoj strani Lafilis pa je brojčano na terenu bila izjednačena situacija. Pokušavali su gosti da učine nešto više, lai nisu uspeli da savladaju Perića.

Prvi trijumf za Srbiju u kvalifikacionoj grupi 9 gde su pored ove dve selekcije još i Italija, Belgija i Severna Irska.