0

SP: Četvercu izmakla medalja

Objavljeno: 01.09.13 u 16:53

Veslo

Srpski kajakški četverac u sastavu Milenko Zorić, Ervin Holpert, Aleksandar Aleksić i Dejan Terzić zauzeo je danas peto mesto na Svetskom prvenstvu u Duizburgu, prenosi Tanjug.

Srpskoj posadi je medalja izmakla za pet destinki sekunde, pošto je finalnu trku u disciplini k-4 na 1.000 metara završila za 3:00.471minuta.

Zlato je osvojila Rusija (2:58.692), srebro Češka (2:59.375), bronzu Australija (2:59.942), dok je četvrti kroz cilj prošao čamac Mađarske (3:00.420).

Milenko Našagaćin i Vladimir Torubarov zabeležili su pobedu u B finalu discipline k-2 500 s vremenom 1:34.367, dok je Simo Boltić SP u Nemačkoj završio na 16. poziciji, pošto je u B finalu discipline k-1 500 bio sedmi (1:48.154).