Auto Moto

Lorenco prekinuo Markezov niz

Objavljeno: 01.09.13 u 15:14

0524288

Šampion MotoGP šampionata Horhe Lorenco trijumfovao je na Velikoj nagradi Velike Britanije na stazi Silverston i tako prekinuo fantastičan niz debitanta Marka Markeza.

Pred početak trke, na treningu, Markez je zadobio dislokaciju ramena zbog čega je njegovoučešće na trci bilo neizvesno. Ipak, on se pojavio na startu, na polu, koji je izgubio odmah na startu trke.

Pred kraj trke Lorenco i Markez su se smenjivali, ali je odličnim manevrom u pred poslednju krivinu Lorenco pretekao lidera u šampionatu i trijumfovao.

Njihov duel, je pratio Dani Pedrosa koji je na kraju zauzeo treće mesto, dok je legenda Valentino „Doktor“ Rosi osvojio četvrto mesto.

Mark Markez i dalje vodi na čelu tabele šampionata „kraljevske“ klase sa 233 boda. Dani Pedrosa je na drugoj poziciji sa 203 boda, a Horhe Lorenco se nalazi na trećem mestu sa 194 boda.

Naredna trka u MotoGP šampionatu vozi se za Veliku nagradu San Marina na stazi „Marko Simončeli“ u Mizanu 15 septembra.