0

Serija A: Napoli i Lacio sigurni, Roma slavila u gostima

Objavljeno: 25.08.13 u 22:48

Serie-A-Ball-Logo

Ovog vikenda startovalo je i italijansko prvenstvo za 2013/14. godinu. Popularna serija A na svom startu nije donala nikakva iznenađenja.

Fudbaleri Napolija svoju  sezonu na San Paolu otvorili su rutinskom pobedom nad Bolonjom, rezultat je na kraju glasio 3:0 (1:0).

Hose Marija Kaljehon doveo je Napolitance u vođstvo u 32. minutu utakmice. Na 2:o u 45. minutu povosio je Marek Hamšik, da bi isti igrač svojim drugim golom u 64. minutu postavio konačan rezultat.

Lacio je na Olimpiku sa 2:1 (2:0) bio bolji od Udineza. Nije proteklo ni 20. minuta igre a na semaforu je stajalo 2:0 za domaće.

Prvo je Ernanes u 13. minutu zatresao mrežu Udinezea, da bi to isto samo sa bele tačke učinio i Kandreva četiri minuta kasnije. Konačnih 2:1 postavio je Muriel u 61. minutu utakmice.

Roma je jedina ekipa koja je odnela ceo plen sa gostovanja, a fudbaleri „vučice“ to su učinili protiv Livorna, bilo je 0:2 (0:0).

Roma je domaće matirala u samo 3 minuta. Prvo je u 65. minut gol za goste postigao Danije de Rosi, a zatim u 68. i Alesandro Florenci.