ATP

Nadal na Iznera u finalu Sinsija

Objavljeno: 18.08.13 u 00:36

rafael-nadal-pics-gallery-pic-22

Rafael Nadal nastavlja da niže pobede na američkoj turneji pošto je u drugom polufinalnom duelu Mastersa u Sinsinatiju uspeo da savlada Tomaša Berdiha sa 2:0, po setovima 7:5, 7:6(4), posle dva sata i šest minuta igre, i tako se plasira u svoje prvo finale na ovom turniru.

Dobro se držao Berdih u oba seta, ali je Nadal koristio i najmanju priliku da napravi razliku. Tako je u prvom setu u 11. gemu iskoristio jedinu brejk loptu, dok je u drugom nadoknadio brejk zaostatka, a potom trijumfovao u taj-brejku.

Nadal će za drugu titulu za samo nedelju dana, nakon trijumfa u Montrealu, igrati protiv Džona Iznera koji je ranije tokom dana savladao Huana Martina del Potra. Takođe će imati priliku da izjednači rekord Novaka Đokovića od pre dve sezone pošto mu se pruža prilika da osvoji peti turnir iz Master serije u jednoj sezoni.