0

Ajaks preokretom do pobede u derbiju

Objavljeno: 18.08.13 u 14:49

sigtorson

Veliki holandski derbi odigran je u 3. kolu šampionata, a Ajaks je u Amsterdamu savladao Fejnord sa 2:1 i tako velikom rivalu iz Roterdama naneo treći poraz ove sezone, što zaista niko nije očekivao.

A sve je dobro počelo po Fejnord koji je poveo golom Gracijana Pelea u 6. minutu, ali je već do kraja poluvremena sjajni Islanđanin Sigtorson za samo šest minuta sa dva gola preokrenuo rezultat. Doduše, jedan iz penala koji nije postojao…

Ajaksu je ovo druga pobeda u sezoni, a za sada 100% učinak imaju PSV, Cvole i najverovatnije Herenven koji vodi protiv Heraklesa (strelac Finbogason, koji verovatno ide u Seltik).