0

SP: Dudaš oborio lični rekord na 100m

Objavljeno: 10.08.13 u 10:19

mihail-dudas-oi-london-1344428844-195581

Srpski desetobojac Mihail Dudaš oborio je lični rekord u trci na 100 metara na Svetskom prvenstvu koje se održava u Moskvi.

Dudaš je u prvoj disciplini u kojoj je učestvovao istrčao svoj najbolji rezultat u vremenu od 10,67 sekundi i tako zauzeo peto mesto u generalnom plasmanu sa 935 bodova.

Najbrži u trci na 100 metara bio je svetski rekorder Ešton Iton iz SAD sa 10,35 sekundi osvojivši 1.001 bodova.

Desetobojci nastavljaju takmičenje u skoku u dalj, nakon čega sledi bacanje kugle, skok motkom, bacanje koplja i trka na 1.500 metara.