0

Strašna Voša osvojila Ataturk! /VIDEO/

Objavljeno: 08.08.13 u 19:25

abubakar

Fudbaleri Vojvodine napravili su veliki uspeh i uspeli da razbiju ekipu Burse u gostima sa 3:0 u revanš meču 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope! Novosađani su pobedili sa 3:0 na Ataturk stadionu i ukupnim rezultatom 5:2 prošli dalje.

Sjajno je postavio taktiku trener Nikolić, a njegovi izabranici su je sproveli u delo. Meč su počeli Delač, Đurić, Trajković, Vulićević, Leković, Alivodić, Vranješ, Poletanović, Radoja, Oumaru, Škuletić. I upravo je fenomenalni Abubakar Oumaru doveo srpskog predstavnika u vođstvo golom u 9. minutu posle kornera koji je izveo Poletanović. Do kraja prvog poluvremena Vojvodina je imala više od igre i krunisala je sve to u 32. minutu kada je pogodio i Vranješ.

Duplo više udaraca ka golu imali su fudbaleri Vojvodine od favorizovanog tima Burse za koji su igrali i Taivo i Batalja… Pokušavao je nešto da promeni u svom timu trener Burse izmenama, ali mu ni to nije pomoglo.

Tačku na ovaj meč stavio je Andrija Kaluđerović svojim prvim golom u dresu Voše u 83. minutu.

Svaka čast fudbalerima Vojvodine, ovakvom igrom mogu i do titule šampiona Srbije, ali i do grupne faze Lige Evrope.

TOK MEČA:

83′ VOJVODINA JE U 4. RUNDI LIGE EVROPE! Andrija Kaluđerović rešava meč, 0:3!

70′ Deniz menja Kiraza, poslednja promena u Bursi.

69′ Još samo 20 minuta do kraja, Vojvodina sve bliža plasmanu u 4. kolo kvalifikacija.

62′ Preuzela je Bursa inicijativu, ali ne mogu da savladaju Delača i dalje. Prva izmena u Vojvodini, Škuletića menja Tumbasević.

46′ Druga izmena u Bursi na poluvremenu, Tunčaj Sanli je zamenio Pinta.

45′ Kraj prvog poluvremena. Igrači Burse su u finišu prvog dela počeli da gube i živce.

35′ Prva izmena u Bursi, izašao je Činaz, a ušao Unal.

32′ GOOOOL! Vranješ i Vojvodina vodi 2:0!!!!!

16′ Pokušao je i Alivodić. Vojvodina mnogo bolja za sada.

9′ GOOOOOL! Vojvodina vodi, strelac je Oumaru!!! Korner je izveo Poletanović.

5′ Prvi korner za Bursu.

3′ Pokušaj Oumarua, ali je bio neprecizan.

1′ Počeo je meč na Ataturku.

U 19.30 počinje revanš meč 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope između Burse i Vojvodine, Novosađani iz prvog meča imaju 2:2 i potrebna im je ili pobeda ili remi ali uz tri data gola kako bi prošli… Poznati su i sastavi za meč na stadionu Ataturk:

Bursa: Frej, Taivo, Siveli, Ozturk, Ozbajrakli, Batalja, Jildirim, Činaz, Šestak, Pinto, Kiraz.

Vojvodina: Delač, Đurić, Trajković, Vulićević, Leković, Alivodić, Vranješ, Poletanović, Radoja, Oumaru, Škuletić.