0

Srebro za Grujića i Mitjeva

Objavljeno: 05.08.13 u 10:35

dada

Srpski kajakaši Nebojša Grujić i Uroš Mitjev osvojili su srebrnu medalju na Svetskom prvenstvu za juniore i mlađe seniore u kanadskom Velandu.

Grujić i Mitjev doveslali su do srebra u disciplini k-2 200 metara, postigavši u konkurenciji mlađih seniora rezultat od 32.72 sekunde.

To je najveći uspeh u karijeri posade šabačkih sprintera, posle srebra osvojenog nedavno u Poljskoj u istoj disciplini na kontinentalnom šampionatu. Grujić i Mitjev stigli su na cilj ispred posade Mađarske, dok je zaostatak za zlatnom posadom Rusije iznosio je 435 stotinki.

Posada mlađeseniorskog četverca u sastavu Simo Boltić, Vladimir Torubarov, Aleksandar Aleksić, Marko Dragosavljević bila je četvrta u A finalu disicpline k-4 1.000 m rezultatom 3:08.580 minuta, izgubivši bronzanu medalju za 56 stotinki.

Marko Dragosavljević zauzeo je peto mesto u A finalu discipline k-1 200 m (34.873), Nemanja Stanivuković bio je šesti u trci juniora na k-1 200 m (36.390), dok je juniorka Olimpija Duševa bila proplasirana u B finalu discipline k-1 200 m (43.003) i u generalnom plasmanu završila šampionat na desetoj poziciji.