0

Šahtjor objasnio Dinamu ko je glavni

Objavljeno: 04.08.13 u 20:16

Darijo-Srna

U derbi meču šampionata Ukrajine Šahtjor je u Donjecku savladao kijevski Dinamo sa 3:1 i vratio se na čelo tabele sa 100% učinkom posle 4. kola. Nadaju se kijevljani da mogu ove sezone da prekinu dominaciju rudara, ali to sa ovakvom igrom neće uspeti.

Šahtjor je poveo već u 2. minutu golom Darija Srne, ali vođstvo nije dugo trajalo pošto je izjednačio Junes Belanda, jedno od velikih pojačanja Dinama, u 8. minutu. Šahtjor je u drugom poluvremenu obezbedio trjimuf, Eduardo je ušao sa klupe i postigao gol za 2:1, a Aleks Tešeira je u 84. minutu stavio tačku na ovaj meč.

Posle 4. kola Dinamo ima već ogromnih -5 u odnosu na Šahtjor, koji je jedini sa 12 bodova, a Metalist ih prati sa 10.