0

Vrlo dobri rezultati naših atletičara na Balkanskim igrama

Objavljeno: 28.07.13 u 20:45

atletika

Završene su Balkanske atletske igre koje su se održavale u Bugarskoj 27./28.jul i naši atletičari zabeležili su sjajne rezultate. Ukupno je osvojeno sedam zlatnih medalja i pet srebrnih medalja.

Posle jednomesečne pauze, zbog zdravstvenih problema, Ivana Španović vratila se na prava vrata i već na prvom takmičenje osvojila zlatnu medalju sa izvanrednim skokom od 6.76m.

Emir Bekrić je još jedanput dokazao da je u sjajnoj formi i istrčao još jednu trku na 400m prepone ispod 49s, zauzeo prvo mesto i osvojio zlatnu medalju, ubedljivom pobedom od 48.96s.

Tatjana Jelača bacila je koplje 56.54m i osvojila zlatnu medalju. Na 1500m , naša rekorderka Amela Terzić, odnela je još jednu zlatnu medalju rezultatom 4:16,27. Jasmin Ljajić takođe je odneo pobedu na 3000m, rezultatom 8:12,36.

Na 400m Ivana Avdulović zauzela je četvrto mesto sa 64.08s. Na 5000m, drugo mesto zauzela je Sonja Stolić rezultatom 16:30,48 i osvojila srebrnu medalju. U ženskoj konkurenciji na 200m Katarina Sirmić zauzela je peto mesto, rezultatom 24.65s, a u muškoj konkurenciji Nemanja Božić zauzeo je sedmo mesto sa 21.97s.

Dijana Šefčić bacila je kuglu 14.04m i zauzela peto mesto. Sara Savatović kladivo je bacila 54.62m i našla se na četvrtoj poziciji. U bacanju diska, četvrto mesto zauzeo je Miloš Marković, sa 55.08m.

Petar Đurić je svoje takmičenje u troskoku završio na šestom mestu sa 15.13m. U skoku u vis Zorana Bukvić skočila je 170cm i zauzela osmo mesto. Na 800m, Nemanja Kojić završio je na šestom mestu sa 1:52,49.

Ivana Petković zauzela je peto mesto na 100m prepone, rezultatom 14.09s. Aleksandar Milenković 110m prepone istrčao je za 14.43s i zauzeo četvrto mesto. Ženska štafeta na 4x400m u sastavu : Ćirić, Marković, Kaličanin, Marković zauzela je peto mesto, a muška štafeta u sastavu: Marković, Podunavac, Bekrić, Raović zauzela je drugo mesto.

U ukupnom plasmanu i u muškoj i u ženskoj konkurenciji reprezentacija Srbije nalazi se na petom mestu.